Internet’in hayatımıza yeni yeni girdiği zamanlarda, gelecek yıllarda hayatımızı büyük ölçüde değiştireceğini düşündüğümüz internet teknolojileri ile ilgilenmeye başlamıştık. Bilgisayar teknolojilerindeki 10 yıllık birikimlerimizi, gelecek gördüğümüz web dünyasında kullanmak üzere 1999 yılında Egeweb ismi ve markası ile kurumsal hale getirdik.

Masaüstü yayıncılık ve programlama konusundaki bilgilerimiz bu yeni teknolojiye hemen adapte olmamızı sağladı. 10. yılımızı doldurduğumuz bu günlerde birçok alanda olduğu gibi Web teknolojilerinde de büyük gelişmeler oldu. Her şey statik bir yapıdan dinamik bir yapıya doğru gelişti. Başlangıçta görselliğin ön planda olduğu Web siteleri artık yerini daha işlevsel bir yapıya bıraktı. Artık firmalar Web dünyasında bulunmak adına bir site yaptırmıyor, ürünlerinin tanıtımını, stok durumlarını, satışını internetten yapabiliyor. Ürünlerini çok daha geniş kitlelere ulaştırabiliyor. Sadece bununla kalmıyor, sosyal paylaşım ağlarına katılıyor, gruplar kuruyor, mail listeleri oluşturuyor, e-bültenler gönderiyorlar. Ekonominin küreselleşmesiyle ulusal rekabet artık uluslararası rekabete dönüştü. Sınırlar kalktı. Dünyanın her yerine ürün gönderilebiliyor. Bu inanılmaz rekabet ortamında ürünlerimizi pazarlayabilmek için artık çok daha aktif olmak, diğer rakiplerimizden bir adım önde olmak uğruna yapılması gerekenlerin zaman geçirmeden yapılması gerektiği bir zamandayız. Uluslararası rekabette yerimizi alabilmek için artık sadece bir web sitesi yaptırmak yetmiyor. Hazır template siteler, her yerde kullanılan benzer görseller, tekdüze sayfalar bizi farklılaştırmıyor. Hem tasarım olarak özgün, hem altyapı olarak işlevsel, müşteri ile ilişkileri sıcak tutacak, gereksiz kodlardan arındırılmış, performans açısından hızlı, kolay kullanılabilir, arama motorlarında üst sıralarda olan, her an güncellenebilen sitelere ihtiyaç var.

İhtiyaçlarınızın farkındayız. Yapılması gerekenleri biliyoruz. Tüm yeni teknolojileri profesyonel ekibimizle takip ediyor ve uyguluyoruz. Gelin bu rekabette sizde yerinizi alın. Egeweb, uzun yıllar danışmanınız olsun.